Ile to godzin się musiałyśmy nastać przed lustrem, aby walczyć z tą niemiłą dolegliwością? Trądzik to jedne z poważnych złodziejów czasu nie tylko każdej nastolatki. Pamiętacie taki tekst:

jak byłem w żłobku, to chciałem do przedszkola, a jak byłem w przedszkolu to chciałem do szkoły, a jak byłem w szkole to marzyłem o studniach, a na studiach marzyłem o… pracy…. i na końcu taka konkluzja… co mi się w tym żłobku nie podobało? ?

Idąc tym tokiem rozumowania, możemy dojść do wniosku, że w okresie dojrzewania jest parę rzeczy, które nam dokuczały i to bardzo. Na pierwsze miejsce wysuwa się … TRĄDZIK!!!!

Jak pozbyć się trądziku?

Jak pozbyć się trądziku?

Bo taka krosta, to ona miała tendencję robić się nie tylko w miejscu najbardziej widocznym, ale też w czasie najbardziej niewskazanym… bo to na randkę idziemy, albo jakaś fajna impra jest…. Generalnie nie znam osoby, która okres trądziku wspomina nie bez traumy i na pewno nie jedną fajną chwilę, co to miała być taka niezapomniana, zdominowała KROSTA!!!

Trądzik towarzyszy nam od stuleci – i tyle w temacie

Ale nie myślcie, że trądzik został wymyślony w tym stuleciu. On został wymyślony przez Matkę Naturę nie wiadomo po co, od początku istnienia człowieka na ziemi. Tylko, że dawniejszymi czasy, to taki trądzik był… No właśnie… Jak sobie radzono kiedyś z trądzikiem kiedyś?
Kiedyś tylko i wyłącznie w zasięgu ręki człowieka były środki naturalne.

Taki na ten przykład czosnek, to kiedyś był stosowany jako zapobiegający stanom zapalnym. A rumianek łagodził te stany. Cały czas ludzkość szukała sposobów na trądziki. Ale dawniej były to tylko i wyłącznie metody oraz środki naturalne. Potem, w dobie rozwoju cywilizacji chętnie zastępowano je środkami chemicznymi. Oczywiście, że przemysł kosmetologiczny chętnie sięgał po środki chemiczne, ale wcale nie patrzył na zdrowie człowieka i jego symbiozę z naturą, a na efekt ekonomiczny przedsiębiorstwa. I jak życie pokazało, natura walczy o swoje i znowu mamy wielki powrót do natury.

Świadomy konsument wybiera naturę

Świadomy konsument patrzy na skład produktu. Czyta etykiety i wybiera te towary, które mają jak najmniej składników E, lub wcale nie zawierają tych składników. A już klient wegetariański ma zdecydowanie trudniejszą sytuację. Bo kiedyś produktów opartych tylko na surowcach naturalnych, nie testowanych na zwierzętach było naprawdę mało. Często taki klient decydował się, że nie będzie używał produktów oferowanych przez przemysł kosmetologiczny i sam w zaciszu domowym produkował dla siebie kosmetyki naturalne. W dobie, gdy coraz więcej klientów patrzy na skład oraz na sposób w jaki są te kosmetyki testowane, coraz więcej firm wychodzi na przeciw potrzebom świadomego klienta.

Taką firmą jest OrganicLife. W swojej ofercie posiada kosmetyki dedykowane wegańskim klientom, a tym samym klientom, którzy chcą żyć w zgodzie z Matką Naturą. Seria kosmetyków AcneBkloker dedykowana jest klientom z problemami z cerą trądzikową. Bez względu na wiek,  AcneBloker przeciwtrądzikowy żel punktowy dedykowany jest dla osób z problemami trądzikowymi. Naturalne składniki tych produktów są w stanie zadowolić najbardziej wymagającego konsumenta. W tym klienta w wieku nastolatkowym, który chce mieć efekt natychmiastowy.

AcneBloker przeciwtrądzikowy żel punktowy został przetestowany na moje osobistej nastolatce (córce rzecz jasna). I być może dodatkowym elementem walki z trądzikiem będzie zdrowa dieta, oparta na warzywach. Żel ten w sposób bezpośredni działając na krostę niwelował jej powstanie. W procesie tym pomocne były na pewno odpowiednio dobrane składniki.

Naturalne rozwiązania na trądzik

Srebro koloidalne – substancja znana od wieków. Już nasze prababki doceniły fakt przechowywania zwykłej wody w naczyniach srebrnych, która dłużej zachowywała swoją świeżość. Zaś zwykła moneta srebrna wrzucona do naczynia z mlekiem powodowała, że mleko nie kwaśniało i dłużej pozostawało świeże. W zamierzchłych czasach taka na ten przykład łyżeczka srebrna, była dawana do ssania dzieciom. Chroniła przeciw chorobom zakaźnym lub też służyła do odkażania ran. Czyli coś z tym srebrem wcześniej musiało być na rzeczy, że w takich momentach życia człowieka było wykorzystywane. Srebro i teraz jest wykorzystywane właśnie w kosmetykach zwalczających trądzik jako substancja odkażająca.

Rabarbar znajduje wykorzystanienie tylko do kompotów, ale i w produkcji kosmetyków. Dietetycy ostrzegają przed rabarbarem, zaś po podgrzaniu przestaje być niebezpieczny. Poliflenole jako przeciwutleniacze całym organizmie. Roślina ta zawiera bardzo dużo minerałów i witamin, które skutecznie poprawiają jakość skóry.

Z czym kojarzymy lukrecję? Ze smakiem cukierków lukrecjowych. Ale jako roślina jest wykorzystywana w kosmetologii, wcale nie na swoje właściwości smakowe, ale też zatrzymuje wodę w tkankach. Działa też przeciwzapalnie oraz przyspiesza gojenie się ran. Te właśnie atrybuty spowodowały zastosowanie lukrecji w lekach przeciwtrądzikowych.

Rumianka nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż w zielarstwie znamy go od wieków jako roślina przeciwzapalna przede wszystkim, stosowana od wieków w medycynie naturalnej. To bardzo ważne, abyś czytała skład danego kosmetyku. Upewnij się, czy nie jesteś uczulony  na jakiś składnik. Bądź świadomy konsumentem, który czyta ze zrozumieniem skład produktu i wyciąga z niego wnioski.

Kosmetyki naturalne to dla mnie oczywisty wybór na cerę trądzikową

Z tej samej serii kosmetyków Acneblocker firmy OrganicLife polecam peeling enzymatyczny do cery trądzikowej. Dlaczego akurat ten? Bo on nie ma właściwości złuszczających naskórka jak hebel czy szlifierka oscylacyjna. ? Ma podobne składniki do AcneBlocker przeciwtrądzikowego żelu punktowego, wzbogacone o chmiel, hibiskus, czy korę wierzby białej… Z uwagi na składniki i delikatność działania, produkt można stosować codziennie, a nie jak pilingi gruboziarniste, na ten przykład, raz w tygodniu.

Polecam kosmetyki firmy OrganicLife jako kosmetyki w pełni naturalne, nie testowane na zwierzętach. Kosmetyki OrganicLife spełniają oczekiwania wegetarian ?, a to w dzisiejszych czasach, gdzie jest moda na fit, nie jest częste. ?

Możesz kupić produkty w 100% naturalne marki OrganicLife z rabatem 25% – sprawdź ofertę teraz.

Organic Life rabat 25% na kosmetyki naturalne

AD