Piękny uśmiech z BIOPASTĄ. Pamiętacie pastę do zębów o smaku gumy balonowej? Albo fluoryzację w szkole? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, producenci obu produktów dbali o klienta. Ale czy na pewno? Nadchodzi naturalna pasta do zębów – bez fluoru, SLS i parabenów.

Jak kiedyś dbano o zęby i jak rozwinął się przemysł stomatologiczny?

Ze źródeł historycznych możemy się dowiedzieć ważnych faktów. Już starożytni Rzymianie dbali nie tylko o czystość korzystając powszechnie z łaźni, ale też dbali o uzębienie. Co prawda sposoby mogą być dość kontrowersyjne dla współczesnych stomatologów. Nie zapominajmy że początki na ogół bywają trudne. Tak więc, pocierano dziąsła i same zęby gałązkami maczanymi w sproszkowanych różnych częściach zwierząt. Oczywiście w dobie powszechnie posiadanej służby, taką pielęgnację wykonywał odpowiednio przeszkolony niewolnik. Stosowano też plomby z ołowiu. Dzisiaj wiadomo, że ołów nie należy do metali zdrowych dla ludzkiego organizmu.

Naturalna pasta do zębów Organic Life

Pierwsza szczoteczka do zębów powstała w roku 1498 w Chinach. Obecnie powiedziano by, że była w 100% ekologiczna, wykonana z materiałów naturalnych tj. końskie włosie, ludzkie włosy lub sierść borsuka. W roku 1938 powstała pierwsza szczoteczka oparta na bazie nici nylonowej. Taka jej postać jest cały czas udoskonalana po dzień dzisiejszy. Pasta do zębów ewoluowała przez wieki. Z pierwotnie sproszkowanych części różnych zwierząt, poprzez sproszkowany pumeks z octem czy uryną. Z czasem dla polepszenia smaku oraz z uwagi na walory dezynfekujące zaczęto dodawać różnych ziół. Ostatecznie w 1873 roku w Anglii po raz pierwszy wyprodukowano Colgate Dental Cream – pastę najbliższą produktowi jaki znamy z codziennej higieny jamy ustnej. Warto zwrócić uwagę, że w drugiej połowie XIX wieku do płukania ust stosowano… urynę. Jeszcze nie tak dawno w szkołach odbywała się obowiązkowa fluoryzacja, a obecnie odbywa się w gabinetach stomatologicznych, jako bardzo skuteczny sposób wzmocnienia szkliwie zęba.

Czy fluor jest skuteczny i bezpieczny?

Z jednej strony dobrze przeprowadzona fluoryzacja, poprawia kondycje stanu zębów, zmniejsza populacje bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy w jamie ustnej, z drugiej zaś strony fluor ma działanie silnie toksyczne, gdy jego dawki są zbyt wysokie. Przy założeniu, że pierwiastek ten występuje chociażby naturalnie w wodzie czy w wielu produktach spożywczych, nie przestrzeganie zalecanych dawek może prowadzić do wielu schorzeń, uszkodzenie układu nerwowego, nerek, wątroby czy tarczycy. Kolejnym powszechnie stosowanym „dobroczynnym” środkiem antybakteryjnym jest TRIKLOSAN. Od ponad 40 lat uznawany jest za najskuteczniejszy czynnik powstrzymujący wzrost bakterii z jednej strony, zaś obecnie przez naukowców został uznany za niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, jako powód alergii, nowotworów czy zaburzeń hormonalnych. Innym „cudownym” składnikiem jest SLS. W tłumaczeniu na polski jest to laurylosiarczan sodu. Cokolwiek to znaczy, to jest to na pewno substancja syntetyczna, która od lat dodawana jest do kosmetyków myjących jako wspomagacz dobrego pienienia się produktów, rozpuszczający tłuszcz.

Czy mamy szansę stosować kosmetyki bez niezdrowych substancji? Jaką wybrać naturalną pastę do zębów?

Jeszcze nie tak dawno, jeśli sobie sami nie wyprodukowaliśmy czegoś naturalnego w domu, to nie było możliwości kupienia w sklepie, drogerii czy nawet w aptece. Coraz więcej firm zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych, dbając tym samym o zdrowie swoich klientów. Firma OrganicLife, jako producent kosmetyków naturalnych ma w swojej ofercie naturalną pastę do zębów – BIOPASTĘ. Jest nie tylko naturalna i w 100% ekologiczna. Działa przeciwko paradontozie i powstawaniu kamieniowi nazębnemu. Dzieci spokojnie mogą ją stosować, gdyż jej składniki: aloes, arnika, rumianek, tymianek czy dąb szypułkowy są zjadliwe. Ich połknięcie nie powoduje żadnych szkodliwych zmian w organizmie. Kompozycja tak dobranych składników gwarantuje skuteczność działania naturalnej pasty. Jednocześnie posiada przyjemny naturalny aromat.

Biopastę Organic Life możesz kupić w super cenie poniżej 15zł za opakowanie. Kliknij tutaj i skorzystaj ze specjalnej zniżki na Biopastę dla klubowiczów. To się opłaca.

Naturalna pasta do zębów nie jest zagęszczana żadnymi chemicznymi substancjami. Jest zdecydowanie rzadsza niż popularne w drogeriach markowe pasty do zębów. Obecnie w dobie dbania o ekologie wielu stomatologów kładzie duży nacisk na stosowanie środków naturalnych do jamy ustnej. Szczególnie po zabiegach stomatologicznych. A i też coraz popularniejsze aparaty ortodontyczne, które wymagają szczególnej i bardzo częstej pielęgnacji uzębienia powodują, że delikatne pasty naturalne są częściej stosowane.

Organic Life rabat 25% na kosmetyki naturalne

AD